Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakiego smartfona kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    W grudniu 2009r, kupiłem Nokie N97 (za kwote 2229zł) , własnie ze wzgledu na funkcie telefonu, wielkosc ekranu, i GPS, z tym mnie w konia zrobili , dokupiłem Mape Polski Garmin Mobile XT za 300 zł, nowa poczym sie okazało że Garmin zaprzestał produkcji map do innych urzadzenin niz GARMIN, i aktualizacji miec nie bede, ale to niewazne, potem wprowadzili Nokia Ovi MAPS za free, ale jakos mi sie nie widzi, generalnie jak by było gdzie wtedy kupic HTC HD2 to brał bym bez zastanowienia, tylko w całej Warszawie (nie wiem jak w komisach ale tam w zyciu nie kupie telefonu nawet nowego) nie było żadnego HTC HD2 , można było w Komputroniku sciagnac ale trzeba było czekac 2 tyg , a tu Swieta i Sylwester za pasem i chciałem miec szybko nowy telefon.

    Jesli chcesz miec Windowsa i Auto Mape itd i naprawde Wielki ekran polecam wiec HTC HD2. Pozdrawiam.
    [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

    Komentarz


    • #77
      Niezłym rozwiązaniem jest Omnia II. Całkiem przyzwoity telefon. Po przesiadce na ROM od Ryrzego w miarę sprawnie hula (załadowany w wersji lite).
      Bateria nawet nie wiem ile trzyma (doładowuję przy synchronizacji z Outlookiem). Sądzę, że przy średnim użytkowaniu ok 3 dni powinna pociągnąć.
      Jeśl zaś chodzi o ekran dotykowy- jest nieźle. Pewnie do IP i HD2 jeszcze daleka droga, ale bez rysika da radę.
      It doesn't matter what we're losing
      It only matters what we're going to find!

      Komentarz


      • #78
        Samsung to zło :evil: Nigdy w życiu nie kupie nic od producenta który produkuje pralki, kuchenki mikrofalowe, lodówki, telefony, aparaty i tak można bez końca.

        Co do samego OS:
        Windows Mobile - żal.pl ratuje go bardzo duży wybór nawigacji

        iOS - wszystko byłoby fajnie gdyby nie polityka firmy która ogranicza developerów, poza tym cena za ten sprzęt mocno przesadzona a to dzięki głupiej modzie na zgniłe jabłka która strasznie mi się nie podoba. Śmiać mi się chce jak widzę kierowcę ciężarówki z iphonem który tak naprawdę wykorzystuje 15% możliwości tego tel. ale lans przede wszystkim..

        Android - zwycięzca dzięki dobrej cenie, otwartym OS, pomimo niewypału nexusa cały czas zdobywa kolejnych zadowolonych klientów, moim zdaniem to jest przyszłość. Jednak jest jeden mankament, mianowicie aktualizacje :roll: producencie i operatorzy przynajmniej w PL wypinają się dupą na użytkowników...no ale panowie na XDA dają radę i zawsze ugotują lub przeportują jakiś ciekawy rom

        Co do samego sprzętu to numer jeden dla mnie to HTC, po roku użytkowania tel. na Andku z Sense nie wyobrażam sobie innego telefonu niż HTC. Obecnie jakbym miał duży budżet to bez zastanowienia brałbym HTC Desire HD

        Texty na temat szpanowania przed małolatami są żałosne, przeglądanie stron lub maila na smartphonie bez ekranu pojemnościowego to katorga.

        Komentarz


        • #79
          kross12, kwestia jeszcze tego budżetu :roll:

          Nie chcę bronić, ale
          Zamieszczone przez kross12
          Samsung to zło
          można tak powiedzieć o wielu producentach. Mi się podoba podejście Samsunga do wsparcia klienta- co chwilę wyrzucają poprawiony ROM.

          Pewnie, że Andek wygrywa, ale niestety zbyt wielu dostawców nawigacji jeszcze nie ma pod ten system.
          It doesn't matter what we're losing
          It only matters what we're going to find!

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez kross12
            Samsung to zło :evil:
            Ze wszystkich kom. jakie miałem najmniej psuły się Samsungi, a najbardziej Nokię.
            Aktualnie mam Samsunga S8500 Wave. Telefon super, bateria na nieużywanym telefonie trzyma nawet znośnie, bo 5 dni. Jedna przy intensywnym eksploatowaniu (filmy, gry, rozmowy) 1 - 2dni. Ekstra wyświetlacz z SuperAmoLed. OS to BADA nowy, całkiem przyjemny, ale aplikacji na niego jak na lekarstwo, podobnie z navi. Jedyne darmowe navi jakie da się uruchomić to java offline (GPMindPL i WeTravel). Lepszej jakości navi to, Naviexpert z Rout66. Co prawda płatna, ale osoby ją użytkujące na Wave, chwalą sobie i są zadowoleni.
            Zamieszczone przez kross12
            przeglądanie stron lub maila na smartphonie bez ekranu pojemnościowego to katorga.
            Moim zdaniem telefon dotykowy bez takiego ekranu to udręka.
            W Polsce nie ma kryzysu.
            Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez kross12
              Samsung to zło Nigdy w życiu nie kupie nic od producenta który produkuje pralki
              Jako były użytkownik omnii nie mogę się zgodzić, samsung nie był taki zły, użytkowałem przez 1,5 roku i zadnych problemów, zgodzę się natomiast że htc zjada samsunga na śniadanie, jakość wykonania to przepaść, samsung przy htc zalatuje plastikową tandetą, ale sam tej tandety używałem i dla osób które nie mają 2,5tys na nowy htc mogą być zadowolone z samsunga, chociaż z drugiej strony można teraz nowego hd2 kupić za 1300 gdzie automapa na nim śmiga lepiej niż na nawigacji beckera którą mój teść kupił za 1500zł i z niej nie zadzwoni ani internetu nie przejży :diabelski_usmiech
              2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez hermioli1
                HTC HD2 nawet na brandowanym romie jest nieźle, a po wgraniu dobrego romu naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
                Popieram. Poprzednio miałem SPV M650. Windows, GPS, bajery - wypas. Po 3 latach słaby procek i mały ROM sprawiły, że przesiadłem się na HTC HD2. Następny też będzie HTC. Jaki? To się zobaczy
                Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                Komentarz


                • #83
                  A jakie ROM-y do HTC HD2 polecacie i skąd?

                  Komentarz


                  • #84
                    ze swojej strony polecę htc touch pro 2 [rhodium] (slider). Wprawdzie to ciągle WM i momentami zamula, ale telefon na plus pod praktycznie każdym względem

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez dingodingo
                      A jakie ROM-y do HTC HD2 polecacie i skąd?
                      O Kurcze? Google zaczęło gryźć?

                      "htc hd2 rom" - Szukaj w Google

                      W cudzysłowiu wpisałem "htc2 hd2 rom"... I "Około 3,060,000 wyników (0,11 s) "
                      Włączyłem opcję tylko język polski i "Około 1,920 wyników (0,13 s) "

                      Teraz Kolego poczytaj sobie.
                      Jakie Romy polecamy? Jeden woli córkę - a drugi teściową - Ty sam wybierz.
                      Skąd? Ło matko :evil: Mało to jest wszelakich forum o HTC? xda, mobione, pdaclub, pdapl.

                      Włączyć myślenie... Bezcenne czy niemożliwe? ops:
                      Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

                      Komentarz


                      • #86
                        Ja mialem kilka HTC i po ostatnim brandowym czyli MDA compact IV wyleczylem sie na jakis czas - jakos to sie muli doszedlem do wniosku, bateria w rocznym telefonie do ladowania codziennie lub co drugi dzien, sama automapa dziala max 3 godziny bez ladowarki itd.

                        Kupilem sobie zwykla prosta Nokia i zycie jest prostsze. Brakuje mi tylko klawiatury badz to ekranowej lub pelnej qwerty
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #87
                          panowie w takim razie któy bedzie lepszym telefonem mam na mysli głównie rozmowy tel, zdjęcia, nawigacja:
                          samsung galaxy S czy HTC HD2?
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Ja mialem kilka HTC i po ostatnim brandowym czyli MDA compact IV wyleczylem sie na jakis czas - jakos to sie muli doszedlem do wniosku, bateria w rocznym telefonie do ladowania codziennie lub co drugi dzien, sama automapa dziala max 3 godziny bez ladowarki itd...
                            Całkiem jak ja. Używałem przez 4 lata trzech różnych HTC i powiedziałem, że nigdy więcej!

                            Teraz miałem do wyboru GalaxyS i HTC Desire. Najpierw ok. tygodnia używałem Samsunga a potem na próbę wziąłem Desire i ... wytrzymałem z nim 2 dni. Wróciłem do GalaxyS i od prawie 5 miesięcy zapomniałem co to problem z fonem. Ładowanie co 5 dni, żadnego zawieszania, samoczynnego odbierania czy dzwonienia itp. Mało tego, jak jestem w domu na piętrze i mam ze sobą fona to żeby przejrzeć forum nawet nie schodzę po lapka na dół, bo przeglądarka działa idealnie. Jedyne wady jakie do tej pory znalazłem to brak lampy przy foto i podobieństwo do srajfona ( obie do przeżycia :diabelski_usmiech ).
                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez piramida
                              panowie w takim razie któy bedzie lepszym telefonem mam na mysli głównie rozmowy tel, zdjęcia, nawigacja:
                              samsung galaxy S czy HTC HD2?
                              Samsung Galaxy S jest na Androidzie a HTC HD2 na windowsie, jezeli zalezy Ci na dobrej nawigacji bierz HD2
                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                              http://www.disi-tune.pl
                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                              Był WRX
                              Była Octa

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez MisiekWAW
                                Zamieszczone przez piramida
                                panowie w takim razie któy bedzie lepszym telefonem mam na mysli głównie rozmowy tel, zdjęcia, nawigacja:
                                samsung galaxy S czy HTC HD2?
                                Samsung Galaxy S jest na Androidzie a HTC HD2 na windowsie, jezeli zalezy Ci na dobrej nawigacji bierz HD2
                                do puki sobie nie sprawie columbusa do auta to dobra navi jak najbardziej ale jak sie wyrobie z kasą to na swięta powinienem dostać na gwiazdkę columbusa i wtedy navi z komórki bedzie zbyteczna, obecnie mam samsunga wafe i powiem ze mnie troche wqr..a ten telefon, obawiam sie ze z galaxym bedzie podobnie, jak dotąd to głownie obsługiwałem przerozne nokie i jakos cięzko przywiązać mi sie do "obecnych telefonów" :szeroki_usmiech
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • #91
                                  Jeżeli Link Cię Wave to z Galaxy będzie podobnie, bo nakładka na system jest analogiczna. Używałem poprzednio Omnii i to co dla mnie było nie do zniesienia to własnie ten Samsungowy interface i zmieniłem go na taki jak jest w HTC :lol:
                                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                  http://www.disi-tune.pl
                                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                  Był WRX
                                  Była Octa

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez MisiekWAW
                                    Jeżeli Link Cię Wave to z Galaxy będzie podobnie, bo nakładka na system jest analogiczna. Używałem poprzednio Omnii i to co dla mnie było nie do zniesienia to własnie ten Samsungowy interface i zmieniłem go na taki jak jest w HTC :lol:
                                    hmmm to nic mi nie pozostaje tylko pobawic sie chwile jednym i drugim...
                                    dzięki misiek
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez chrisk_89
                                      O Kurcze? Google zaczęło gryźć?

                                      Error 404 (Not Found)!!1

                                      W cudzysłowiu wpisałem "htc2 hd2 rom"... I "Około 3,060,000 wyników (0,11 s) "
                                      Włączyłem opcję tylko język polski i "Około 1,920 wyników (0,13 s) "

                                      Teraz Kolego poczytaj sobie.
                                      Jakie Romy polecamy? Jeden woli córkę - a drugi teściową - Ty sam wybierz.
                                      Skąd? Ło matko Mało to jest wszelakich forum o HTC? xda, mobione, pdaclub, pdapl.

                                      Włączyć myślenie... Bezcenne czy niemożliwe?
                                      google może nie gryzie, ale też napewno nie poleca bo nie myśli... :diabelski_usmiech Jak ktoś pyta ćię o dobrą radę to zawsze go na google wysyłasz?

                                      [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 17:07 ]
                                      Zamieszczone przez kowal 2002
                                      Ładowanie co 5 dni,
                                      Czy to będzie htc, iphone, samsung - jak będzie miało wyświetlacz 4,3", 1Ghz procek i ponad 700mb ramu to nie oczekujmy żeby bateria trzymała tydzień, to są telefony stworzone do przebywania online - synchronizacja itp wiec trzeba sie liczyć z codziennym ładowaniem Jak ktoś kupuje telefon do smsów, mmsów, dzonienia i zdjęć to nie szuka smartphona :diabelski_usmiech chyba że chce sie pokazać z telefonem którego nie potrafi wykorzystać ;D

                                      [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 17:11 ]
                                      Zamieszczone przez kowal 2002
                                      Jedyne wady jakie do tej pory znalazłem to brak lampy przy foto i podobieństwo do srajfona ( obie do przeżycia ).
                                      Jeden lubi blondynki a drugi brunetki, mi akurat samsung nie leży, ale nie wypowiem się bo bawiłęm sie 2h i nie wiele można na tej podstawie powiedzieć poza pierwszym wrażeniem - leci plastikową tandetą i jest znacznie wolniejszy od htc desire hd (który też ideałem nie jest bo jak na tel za 2500zł to widziałęm egzemplarze z tak źle spasowanymi elementami obudowy że żygać sie chce - ale nie generalizuje bo mi sie trafił model bez wad póki co )

                                      [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 17:13 ]
                                      Zamieszczone przez MisiekWAW
                                      Samsung Galaxy S jest na Androidzie a HTC HD2 na windowsie, jezeli zalezy Ci na dobrej nawigacji bierz HD2
                                      Też tak myślałem jak miałęm HD2, teraz przesiadłem sie na androida i copilot na androida wymiata, jeżdzi sie tak samo dobrze

                                      [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 17:15 ]
                                      Zamieszczone przez piramida
                                      obecnie mam samsunga wafe i powiem ze mnie troche wqr..a ten telefon, obawiam sie ze z galaxym bedzie podobnie, jak dotąd to głownie obsługiwałem przerozne nokie i jakos cięzko przywiązać mi sie do "obecnych telefonów"
                                      _________________
                                      Ja bym poszedł do salonu i porządnie pobawił się kilkoma telefonami żeby trochę zasmakować i ewentualnie wybrać a poźniej szukałbym info na forach np android.com.pl, samsung, htcblog itp

                                      [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 17:17 ]
                                      fajne i w miare obiektywne testy telefonów: telepolis.pl i wideotesty dość dokładne: gsmonline.pl. Nikt im za to nie płaci więc gów.a nie chwalą :diabelski_usmiech
                                      2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        ja ze swoim HD2 wytrzymalem miesiac i nigdy wiecej. Fakt przez pierwsze dni byłem najarany jak arab na kurs pilotazu nawet polecialem i kupilem Auto Mape. Im dalej w las to coraz gorzej gubil zasieg co dwa dni trzeba bylo go resetowac, ogolnie korzystanie z tego telefonu nie nalezalo do przyjemnych rzeczy dotykasz kontakty a on odpala aparat, nie zawsze ale zdarzalo mu sie ... o baterii nie wspominam .... masakra jedyny plus tego urzadzenia to przegladarka.

                                        Znajomy mnie namowił na terminal BlackBerry. Powiem wam ze warto sie zapoznac z tym urzadzeniem. Obecnie uzytkuje BB9700 i jak dla mnie to rewelacja.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Tylko nie kazdy potrzebuje synchronizowac poczte, do tego trzeba miec serwer ktory to obsluguje, wykupiona dodatkowo usluge poczty do BB itd.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Masz racje ale to nie sa jakies duze koszty w Oranzadzie BIS kosztuje 20PLN w tym masz obsluge skrzynek pocztowych i serfujesz po sieci do bolu jeszcze jak masz znajomego ktory ma BB z usluga BIS/BES sms, mms wysylasz w ramach tej uslugi. Kupujac np. HD2 wypada tez miec pakiety internetowe zeby w miare sensownie to urzadznie wykorzystac, pewnie wiekszosc posiadaczy smartfonow poczte sobie sprawdza na swoim urzadzeniu.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez eroberto1
                                              [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 17:13 ]
                                              Zamieszczone przez MisiekWAW
                                              Samsung Galaxy S jest na Androidzie a HTC HD2 na windowsie, jezeli zalezy Ci na dobrej nawigacji bierz HD2
                                              Też tak myślałem jak miałęm HD2, teraz przesiadłem sie na androida i copilot na androida wymiata, jeżdzi sie tak samo dobrze
                                              mam telefon na androidzie i pozwolę sobie mieć na ten temat swoje zdanie :P

                                              pomijając nawigację jest zajebisty k
                                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                              http://www.disi-tune.pl
                                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                              Był WRX
                                              Była Octa

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez MisiekWAW
                                                mam telefon na androidzie i pozwolę sobie mieć na ten temat swoje zdanie
                                                Pewnie że sobie pozwól bo do tego min służy to forum, a może i ja zmienie swoje jak dłużej pojeżdze i copilot w pole mnie wyprowadzi ;D

                                                [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 22:23 ]
                                                Zamieszczone przez Radso
                                                ja ze swoim HD2 wytrzymalem miesiac i nigdy wiecej. Fakt przez pierwsze dni byłem najarany jak arab na kurs pilotazu nawet polecialem i kupilem Auto Mape. Im dalej w las to coraz gorzej gubil zasieg co dwa dni trzeba bylo go resetowac, ogolnie korzystanie z tego telefonu nie nalezalo do przyjemnych rzeczy dotykasz kontakty a on odpala aparat, nie zawsze ale zdarzalo mu sie ... o baterii nie wspominam .... masakra jedyny plus tego urzadzenia to przegladarka.
                                                Ponoć była jakaś kiepska seria HD2 ale ja trafiłem w miarę przyzwoitą poza błędem smsów - tel nie wysyłał smsów odrazu jak pisałem a później jak zrobiłęm restart to wysyłał wszystkie zaległe naraz ;D Oczywiście błąd ustąpił po ostatniej aktualizacji ale trzeba było cierpliwie poczekać

                                                [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 22:27 ]
                                                Zamieszczone przez Maicroft
                                                Tylko nie kazdy potrzebuje synchronizowac poczte, do tego trzeba miec serwer ktory to obsluguje
                                                Wystarczy założyć skrzynkę na gmail i ustawić ściąganie poczty z dowolnej skrzynki i już masz serwer który śle ci maila na telefon w czasie żeczywistym, żadne koszty poza transferem ;D

                                                [ Dodano: Sro 10 Lis, 10 22:30 ]
                                                Zamieszczone przez Radso
                                                Kupujac np. HD2 wypada tez miec pakiety internetowe zeby w miare sensownie to urzadznie wykorzystac, pewnie wiekszosc posiadaczy smartfonow poczte sobie sprawdza na swoim urzadzeniu.
                                                Niestety duża liczba użytkowników kupuje taki telefon jako gadżet, nie potrafi wykorzystać jego możliwości a doadtkowo płącze że łądować trzeba często
                                                2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  apropos HD2... u klienta mają trochę HD2... dobrze że je dostali zanim kupowałem telefon to kupiłem inny a tak mnie do niego ciągnęło :roll:
                                                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                                  http://www.disi-tune.pl
                                                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                                  Był WRX
                                                  Była Octa

                                                  Komentarz


                                                  • To może takie malutkie, nietypowe porównanie smartphonów -> na grillu
                                                    obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                                    wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                                    Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X